نشست دبیران و کارشناسان دبیرخانه هیأت های ممیزه دانشگاه ها

نشست دبیران و کارشناسان دبیرخانه هیأت های ممیزه دانشگاه ها


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

نشست دبیران و کارشناسان دبیرخانه هیأت های ممیزه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور، چهارشنبه 6 بهمن ماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

نشست دبیران و کارشناسان دبیرخانه هیأت های ممیزه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری چهارشنبه 6 بهمن ماه در سالن اجتماعات شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.
در این نشست که با حضور دکتر مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی و دکتر وحید احمدی معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم و دکتر عبدالرضا باقری رییس مرکز هیأت های امنا و ممیزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، اهداف، سیاست ها و موضوعات راهبردی در هیأت های ممیزه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری تبیین شد.

معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یکی از مؤلفه‌های تأثیرگذار در نقش کیفی استادان در امر آموزش را استفاده از شیوه‌های نوین آموزشی اعلام کرد.
دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در نشست دبیران هیئت‌های ممیزه و کارشناسان دبیرخانه هیئت‌های ممیزه دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، مراکز پژوهشی و فناوری با اشاره به اینکه در سیاست‌گذاری‌ها به کیفیت آموزش به طور جدی توجه شده است تصریح کرد: در آستانه نهایی کردن منشور کیفیت آموزش عالی هستیم و امیدواریم پس از طی مراحل به دانشگاه‌ها ابلاغ شود تا دانشگاه‌ها بتوانند به بحث کیفیت توجه ویژه‌ای داشته باشند.
معاون آموزشی وزیر علوم افزود: نقشی که استادان می‌توانند در بازنگری برنامه‌ها و تدوین برنامه‌های جدید و بین‌رشته‌ای داشته باشند از مصادیق اموری است که جایگاه و نقش استادان را در ارتقا بیشتر جلوه‌گر می‌کند.
دکتر عبدالرضا باقری در این نشست بر نقش سیاست‌گذاری و نظارت مرکز هیات‌های امنا و هیات‌های ممیزه مرکزی تأکید کرد و اظهار داشت: با توجه به توسعه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در کشور، در حال حاضر حدود ۸۰ هیات ممیزه در دانشگاه‌ها، مراکز علمی و تحقیقاتی مشغول فعالیت هستند.
رئیس مرکز هیات‌های امنا و هیات‌های ممیزه مرکزی عنوان کرد: در حال حاضر هیات ممیزه مرکزی صرفا به تقاضاهای تجدید نظری که از هیات‌های ممیزه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی می‌رسد رسیدگی می‌کند و امیدواریم با برگزاری این نشست این درخواست‌ها نیز به حداقل ممکن کاهش یابد.
« جناب آقای دکتر عباس افخمی معاون محترم آموزشی و تحصیلات تکمیلی و دبیر هیأت ممیزه دانشگاه به همراه آقای سید مهدی دزفولیان کارشناس هیأت ممیزه به نمایندگی از دانشگاه بوعلی سینا در این مراسم حضور یافتند»


آخرین اخبار