نحوه درخواست تقاضای مهمان، انتقال و تغییر رشته دانشجویان در سال تحصیلی 1400-1399

نحوه درخواست تقاضای مهمان، انتقال و تغییر رشته دانشجویان در سال تحصیلی 1400-1399


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

بدین وسیله به اطلاع کلیه دانشجویان متقاضی مهمان و انتقال ( بجز مقاطع تحصیلات تکمیلی ) در سال تحصیلی 1400-1399       می رساند : درخواست خود را صرفاً در سامانه جامع آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سامانه سجاد)  به آدرس  https://portal.saorg.ir  ثبت و پیگیری نمایند.

تذکرات مهم :

·         زمان ثبت تقاضای دانشجویان از اول تا سی ام اردیبهشت ماه 1399 می باشد لذا متقاضیان لازم است در اسرع وقت در مهلت تعیین شده، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

·         مهلت بررسی درخواست ها توسط دانشگاه های مبداء از اول خرداد تا 15 تیر ماه و مهلت بررسی توسط دانشگاه های مقصد از 16 تیر تا 31 مرداد ماه می باشد.

·         بررسی درخواست دانشجویانی که در سنوات گذشته به صورت مهمان در سایر دانشگاه ها تحصیل نموده اند ، منوط به مشخص بودن وضعیت نیمسال جاری ، نیمسال های گذشته و ثبت نمرات دروس مهمانی می باشد .در غیر این صورت درخواست مهمانی و یا انتقال این دانشجویان قابل بررسی نخواهد بود.

·         دانشجویان این دانشگاه که با مهمانی ایشان در سامانه سجاد موافقت می گردد ؛ لازم است به منظور تعیین وضعیت آموزشی خود در سامانه گلستان جهت نیمسال اول 1400-1399 حداکثر تا پایان شهریور 1399 و جهت نیمسال دوم 1400-1399 حداکثر تا پایان بهمن 1399 دروس انتخابی خود را در پیشخوان خدمت سامانه گلستان ( منوی ثبت درخواست مهمانی ) ثبت نمایند تا پس از تایید مراحل لازم مهمانی ایشان ثبت و نامه مهمانی صادر گردد. در غیر این صورت ثبت نمرات مهمانی با مشکل مواجه خواهد شد.

·         کلیه دانشجویان مهمان ملزم به پرداخت شهریه طبق تعرفه مصوب دانشگاه مقصد می باشند .

·         دانشجویان متقاضی انتقال در صورت داشتن حداقل چهار نیمسال مهمانی و کسب حداقل معدل لازم براساس آیین نامه مهمانی و انتقال، امکان ثبت تقاضای انتقال خواهند شد.

·         دانشجویان این دانشگاه که متقاضی انتقال به سایر دانشگاه ها می باشند و فاقد شرایط حداقل 4 نیمسال مهمانی در دانشگاه مقصد  می باشند، باید ابتدا درخواست خود را همراه با مستندات از طریق پیشخوان خدمت سامانه گلستان به کمیسیون موارد خاص ارائه نمایند و در صورت موافقت کمیسیون موارد خاص ، درخواست انتقال خود را در سامانه سجاد ثبت نمایند.

·         دانشجویانی که متقاضی انتقال توأم با تغییر رشته به سایر دانشگاه ها می باشند نیازی به ثبت درخواست در سامانه سجاد ندارند و لازم است درخواست خود را صرفا از طریق پیشخوان خدمت سامانه گلستان به کمیسیون موارد خاص دانشگاه ارائه نمایند.

·         نحوه درخواست متقاضیان تغییر رشته داخلی ( داخل دانشگاه بوعلی سینا ) متعاقبا اعلام خواهد شد.

·         تحصیل به صورت مهمانی در دانشگاه های پیام نور ، آزاد اسلامی ، علمی کاربردی، موسسات غیر انتقاعی و دانشگاه هایی که به صورت مجازی دروس ارائه می نمایند ممنوع می باشد .

·         انتقال صرفاً به دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی بلامانع می باشد. و این متقاضیان نیز  باید درخواست خود را  به کمیسیون موارد خاص دانشگاه از طریق پیشخوان خدمت سامانه گلستان ارائه نمایند.

·         دانشجویان تحصیلات تکمیلی باید درخواست مهمانی و یا انتقال خود را صرفا در پیشخوان خدمت سامانه گلستان این دانشگاه ارائه نمایند. و نیازی به ثبت درخواست در سامانه سجاد ندارند.

·         کلیه سوالات در این خصوص صرفا به صورت تلفنی و از طریق شماره تماس  10-08138381601 داخلی 389 پاسخ داده خواهد شد  لذا خواهشمند است  با توجه به شرایط موجود و به منظور حفظ سلامتی خود و دیگران از مراجعه حضوری به امور آموزش دانشکده و دانشگاه خودداری فرمایید .   


آخرین اخبار